صفحه اصلی » جرائم اینترنتی و رایانه ای در اصفهان » آموزشی » سوال از وکیل چک در اصفهان : اقدام قضایی برای چک برگشتی در اصفهان در قانون #جدید چگونه انجام می‌شود؟

سوال از وکیل چک در اصفهان : اقدام قضایی برای چک برگشتی در اصفهان در قانون #جدید چگونه انجام می‌شود؟

سوال از وکیل چک در اصفهان : اقدام قضایی برای چک برگشتی در اصفهان در قانون #جدید چگونه انجام می‌شود؟

دقت داشته باشید این مطلب بر اساس رویه جدید در سال ۱۴۰۰می باشد . مطالب متفرقه بر اساس قوانین قبلی می باشد .

راهنمای تغییرات قانون چک

◀️پاسخ  وکیل چک در اصفهان :

در صورت #برگشت_چک به هر دلیلی، بانک مکلف است به درخواست دارنده چک، #فوراً غیر قابل پرداخت بودن آن را در #سامانه_یکپارچه_بانک_مرکزی ثبت کند و با دریافت #کد_رهگیری و درج آن در #گواهینامه_عدم پرداخت، #علت یا علل عدم پرداخت را #صریحاً قید و آن را #امضاء، #مهر و به متقاضی (دارنده چک) #تسلیم کند.

🔸در گواهینامه عدم پرداخت باید #هویت و #نشانی کامل #صادرکننده و #دارنده چک، #کد_رهگیری دریافت شده از سامانه یکپارچه بانک مرکزی، #مهر بانک و #شخص_حقوقی و وضعیت #مطابقت یا عدم مطابقت #امضای چک و نمونه امضای موجود در بانک درج شده باشد، در غیر این صورت در مراجع قضائی و ثبتی به آن ترتیب اثر داده نمی‌شود.

🔸دارنده چک برگشتی با در دست داشتن #گواهینامه_عدم_پرداخت، می تواند به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قوه قضائیه رفته و درخواست صدور اجراییه از دادگاه صالح را کند.

 

ادرس دفاتر خدمات قضایی در اصفهان کلیک کنید

 

مطالبه چک در اصفهان  صدها نکته دارد ، جهت حفظ حقوق خود با وکیل متخصص  در زمینه چک و اسناد تجاری در اصفهان مشورت نمایید .

دادگاه با بررسی متن چک و احراز سه شرط مذکور در ماده (۲۳) قانون صدور چک
◀️(۱- وصول وجه آن منوط به تحقق شرطی نشده باشد؛
۲- در متن چک قید نشده باشد که چک بابت تضمین انجام معامله یا تعهدی است؛ و ۳-گواهی عدم پرداخت به دلیل موضوع ماده ۱۴ صادر نشده باشد.

◀️به این معنا که صادرکننده یا ذینفع چک اعلام نکرده باشد که چک مفقود یا سرقت یا جعل شده است و یا اینکه از طریق کلاه‌برداری یا خیانت‌ در امانت یا جرائم دیگر به دست نیامده باشد) اجرائیه را صادر می‌کند.

🔸از تاریخ ابلاغ اجرائیه، ۱۰ روز به صادرکننده چک برگشتی مهلت داده می‌شود که مطالبات خود را پرداخت کند یا با موافقت دارنده ترتیبی برای پرداخت آن بدهد یا مالی را معرفی کند، در غیر این‌صورت، حسب درخواست دارنده چک، مطابق قانون «نحوه اجرای محکومیت‌های مالی» اقدام خواهد شد.

مشاوره با وکیل در اصفهان

نمونه رای طلاق 

امتیاز کاربران : ۴٫۵۵ ( ۱ امتیازات)

درباره‌ admin

این مطلب را نیز بخوانید

بهترین وکیل اصفهان

ویژگی های وکیل خوب در اصفهان

Rate this post   وکیل خوب اصفهان موظف است پیگیری های لازم را جهت تعقیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09133039363